Nakon sukoba između Demokratske Nardone Republike Koreje i Republike Koreje, formirana je demilitarizovana zona. Na njoj danas ne žive ljudi, ali se zato između ograda i mina nalazi jedan zanimljiv i nedovoljno istražen svet.

Rat između Severne i Južne Koreje se pravno nikada nije završen, primirje je potpisano 1953. godine, i taj dokument je i dalje na snazi. Iako u primirju, suživot stanovnovnika ove dve države gotovo i da ne postoji. Neke druge vrste ipak, savršeno rastu i napreduju.
Google Arts and Culture u saradnji sa nekoliko institucija fotografisao je i istražio zonu koja se nalazi između Severne Koreje i Južne Koreje i kamerom zabeležio visok nivo bio raznolikosti.
"Posle Korejskog rata, tokom vremenskog intervala od 70 godina u demilitarizovanoj zoni gotovo da nije bilo ljudi, a uništena priroda se sama oporavila", kako stoji na spomenutom sajtu. "Kao rezultat toga, nastao je novi ekosistem kakav se ne može naći u gradovima i postao utočište za divlje životinje."
Unique Animals - KOREA@chi_hinman
— LillyGirl & PollyGirl (@lillygirll)July 18, 2021
✨White-naped crane✨
White-naped cranes (Antigone vipio) are elegant, endangered and apt to spend winter in the Korean Demilitarized Zone (DMZ) between North and South Korea. In other words, they're the perfect symbol of peacepic.twitter.com/vOQcbGep61
Danas je ova zona dom 6.168 životinjskih i biljnih vrsta, od kojih se čak 38 odsto smatraju ugroženim - poput ždralova, mošusnih jelena, planinskih koza i vidri koje se - za razliku od ljudi - bez ograničenja kreću između dve susedne zemlje.
Ipak, istraživače je najviše oduševio snimak azijskog crnog medveda - Ursus thibetanu, koji je na ovom prostoru viđen prvi put posle 20 godina. Stoga oni sada pozivaju obe strane na saradnju i stvaranje zaštićenog rezervata prirode.