Pingvini koji su nađeni nasukani na obalama duž Argentine su vraćeni u divljinu nakon ukazane brižne nege u centru za spasavanje.

Nazvani po portugalskom moreplovcu koji ih je prvi uočio tokom svog putovanja 1519. godine, Maglanovi pingvini - Spheniscus magellanicus - su vrsta koja živi na obalama Argentine, Čilea i Foklandskih ostrva.
Ova stvorenja jedinstvenih navika nisu poznata samo po tome što ceo život provedu sa jednim partnerom, već i po tome što se stalno vraćaju na isto mesto za parenje.
Od septembra pa sve do sredine aprila oni traže svoja idealna mesta na kojima će na svet doneti mladunce. Upravo jedan ovakav poduhvat se umalo završio tragično.
Grupa od njih 17 je završila na rehabilitaciji nakon što su nađeni na obali neuhranjeni i dehidrirani. Član ove nesrećne grupe, je bio i još jedan pingvin koji pripada vrsti žutouvog pingvina - Eudyptes chrysocome.
U centru za spasavanje fondacije "Mundo Marino", ova družina je pronašla svoju sigurnu luku. Utočište i nega su im pružani sve dok nisu ponovo stekli sposobnost da samostalno jedu ribu.
Stručnjaci koji se bave proučavanjem ove ugrožene vrste navode da se ovo stanje zove sindrom nasukanog pingvina.
Pre nego što su vraćeni na obale San Klemente del Tuja u Argentini, morski biolozi i volonteri su rešili da ih obeleže čipovima radi daljeg lakšeg praćenja.
Oslobođeni iz kaveza i pušteni u divljinu ovi pingvini su se vratili u lov na svoje omiljene poslastice - inćune.