Još
Dodatno

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dug 12 metara i težak šest tona: U Amsterdamu predstavljen most napravljen 3D printerom

U čuvenoj amsterdamskoj četvrti, kraljica Maksima je u, krajnje nesvakidašnjem duštvu, otvorila pešački most napravljen 3D printerom.

  Izvor: BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Petnaestog dana jula, u čuvenoj amsterdamskoj četvrti, kraljica Maksima je u, krajnje nesvakidašnjem duštvu, otvorila pešački most napravljen 3D printerom.

Nesvakidašnji kraljičin pratilac bio je mali robot kog je ona, pritiskom na zeleno dugme, pokrenula, a on je potom presekao svečanu traku.

Možda će vas zanimati i:

Isprintani pešački most se nalazi u centru grada u četvrti poznatoj po Ulici crvenih fenjera iznad jednog od brojnih amsterdamskih kanala. Dug je 12 metara i težak šest tona.

Tim Geurtjens iz kompanije MX3D je istakao da most pokazuje kakve sve mogućnosti ima tehnologija.

"Ako želite da imate most koji je ukrašen ili iznimno estetizirovan, onda je 3D izrada zaista dobra opcija. Nije reč samo o tome da stvari pojefitnimo i učinimo ih efikasnijim, već i da arhitektama damo nove alate, nove kul alate kojima mogu preispitati svoju arhitekturu i dizajn", rekao je Geurtjens.

Na isprintanom mostu se nalaze i senzori, a nadgledanje će vršiti istraživači sa London Koledža. Oni će, između ostalog, pratiti i kako na njega utiče kretanje pešaka.

Biće u upotrebi dve godine, tj. dok se ne rekonstruiše most koji se prethodno koristio.

Možda će vas zanimati i:

Komentari 0

Vaš komentar je uspešno poslat i postaće vidljiv čim ga naši administratori odobre.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Najnovije

Priroda

Nauka