Još
Dodatno

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

POČUDNA PRIČA O MESARU IZ SREMA: Upoznajte Lazu i saznajte kako se na tradicionalan način obrađuje meso

Etnolog i umetnica vas kroz jedan počudni film upoznaju sa svakodnevicom seoskog uslužnog mesara u Sremu.

 Pocudiste_Laza Izvor: Počudište

Etnolog Aleksandar Repedžić i vizuelna umetnica Anđela Đermanović napravili su Počudište! U Počudištu, kroz seriju kratkih dokumentarnih filmova, njih dvoje nas vode kroz mitove, mistične rituale i običaje naroda Balkana.

U Počudištu susrešćete se sa misterijama, bićima koja egzistiraju u ljudskoj imaginaciji vekovima, tajanstvenim gradovima, fenomenima magije, urbanim i ruralnim legendama, paranormalnim pojavama, zagrobnim životom i obredima ali i životom marginalizovanih grupa.

Upoznaćete se sa bogatom narodnom i duhovnom kulturom bez senzacionalizma gde su različiti fenomeni prikazani kakvi zaista jesu.

Njihov film Laza je životna priča čoveka koji je došao iz Bosne u Vojku zbog svađe sa majkom početkom devedesetih godina prošlog veka i koji se pored redovnog posla u firmi bavi uslužnim klanjem svinja. Film prikazuje različite sudbine dvoje ljudi, glavnog junaka Laze i njegove supruge, njihovo upoznavanje, svakodnevni život, anegdote i njegovu životnu storiju. Prikazani su segmenti obrade mesa na tradicionalni način. Film gledaoca upoznaje sa svakodnevnim životom seoskog uslužnog mesara u Sremu.

Pogledajte:

Možda će vas zanimati i:

Komentari 0

Vaš komentar je uspešno poslat i postaće vidljiv čim ga naši administratori odobre.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Najnovije

Priroda

Nauka