I lutke imaju dušu, a ako njima upravljaju trbuhozborci onda imaju i glas. Svet zabave ne bi bio isti bez veštine ventrilokvista i njihovih lutaka.
Za sve one koji pate od pediofobije - strah od lutaka, muzej Vent Hejvn (Vent Haven Museum) nije preporučljivo mesto.
Jedini muzej na svetu posvećen umetnosti ventrilokvizma nalazi se u severnom delu savezne države Kentaki.
Prvobitno privatna kolekcija marioneta, lutaka, fotografija, scenarija, plakata, postera, suvenira i snimaka Vilijama Šekspira Bergera 1973. godine postala je zbirka muzeja otvorenog za javnost.
Berger je u svojoj kolekciji posedovao preko 900 marioneta i lutaka, a kako je nadživeo svog sina i unuka nije imao kome da ostavi svoju živopisnu kolekciju. Iako je formalno bio direktor kompanije koja se bavi prodajom pločica, takođe je bio predsednik Međunarodnog Bratstva Ventrilokvista.
U njegovoj kolekciji nalazi se kulturno-istorijsko nasleđe ventrilokvista iz 19. , 20. i 21. veka, a neka od njih su svetski poznata, kao na primer, čuvena Jagnje lutka, delo kreatorke i umetnice Šari Luis.
U četiri zgrade muzeja smeštene su lutke koje je muzeju poklonio aktuelni, čuveni američki ventrilokvista i stend-ap komičar Džef Danam i ventrilokvista Teri Fator. Muzej je otvoren za posete u periodu od 1. maja do 30. septembra svake godine.
Ventrilokvizam je stara umetnost zabave koja datira još iz drevne Grčke. Reč je o nastupu u kom osoba manipuliše svojim glasom, „Govori iz trbuha”, dok usta uopšte ne otvara niti pomera. Publici je je na ovaj način omogućen jedinstven doživljaj oživljenih lutaka koje učestvuju u dijalogu sa svojim trbuhozborcem. Nekada su lutke rezbarene od drveta i imale komplikovane mehanizme za kontrolisanje, ali su vremenom zamenjene dizajnima od plastike, platna sa kombinacijom sunđera i slično.