Znanje koje postoji u vezi sa staroslovenskom mitologijom nepotpuno je i puno neobjašnjenih fenomena, što nam je dalo dovoljno prostora da iskažemo naše viđenje i upotpunimo sliku o ovoj magijskoj kulturi...
NG foto-žurnal: Slovenska mitologija
Haljina koju čini više od 2.000 prirodnih listova javorovog drveta iskorišćena je u predstavljanju koncepta šumske vile koja simbolizuje svu lepotu i raskoš jeseni, a snimljena je u bukovim prašumama planine Bešnjaja nadomak Kragujevca.
Prikaz dolaska proleća kroz lik iz staroslovenskog folklora, gde bela odora nagoveštava čestitost i nov početak, dok lik belog gavrana predstavlja simboliku mudrosti i slobode.
Kako su u prirodi sve pojave u neraskidivoj vezi jedna s drugom, tako je i u slovenskog mitologiji svaki lik imao duboku vezu sa svim ostalim milotoškim likovima i pojavama. Iako otelotvorenje zime i mirovanja, Vasilisa u svojim rukama drži jaje, simbol novog početka i novog ciklusa koji najavljuje proleće
Otelotvorenje zime kroz lik iz ruskog folklora Vasilise Prekrasne. Netaknute šume Nacionalnog parka Kopaonik i reka Samokovka bile su savršeno mesto ya dočaravanje iskonske veze slovenske kulture i mitologije s prirodom i svim njenim aspektima.
Software:Adobe Photoshop CC (Windows) Created: 2015:07:16 13:34:53
Šumska vila kao samo rađanje i buđenje jeseni